1962 – рік заснування

        Учбовий центр житлово-комунального господарства Хмельницької обласної ради (в минулому Учбово–курсовий комбінат Хмельницького облкомунуправління) засновано згідно наказу Міністерства житлово-комунального господарства Української РСР № 187 від 21.05.1962 р. та затверджено наказом Міністерства освіти Української РСР № 5678 від 21.11.1962 р.

        13 вересня 1962 року відбувся перший випуск слухачів, які здобули професію «Кочегар». Всього за 1962 рік пройшли курсове навчання 232 слухача з професій: кочегар, слюсар газобалонної установки, штукатур, робітник квіткових господарств.

 

 

1971-1975 – роки становлення

      В 1971 році завдяки спільним зусиллям Міністерства комунального господарства Української PCP, Хмельницького управління житлово-комунального господарства, місцевої влади було виділено приміщення у новозабудові по вул. Свободи, 37. Цей рік відзначився ще однією подією для Учбово-курсового комбінату, а саме: організацією та випуском групи водіїв тролейбуса для відкриття першої тролейбусної лінії у м.Хмельницькому.

       

       У 1974 році відбувся перший випуск з професії  ліфтер та електромеханік з ліфтів.

 

1975-1980–роки виконання державної програми щодо газифікації

Хмельницької області

        Для виконання державної програми щодо газифікації Хмельницької області впродовж  70 - 80-х років Учбово-курсовий комбінат був єдиним навчальним закладом, який провів значну роботу з підготовки кадрів для теплового та газового господарств області.

         Відбулись перші випуски слухачів з професій: монтажник котлів, пічник, теплотехнік, апаратник ХВО,  машиніст крана, стропальник.

                          

1985 рік великих здобутків

         За результатами республіканського конкурсу навчальних закладів України у 1985 році центр зайняв 3 місце серед навчальних закладів подібного типу.

       Відбувся перший випуск слухачів з професій: електрогазозварник, газорізальник. У 1985 році пройшли навчання в Учбовому центрі близько 2800 слухачів. Розпочато навчання з професій для водопровідно-каналізаційного господарства Хмельницької області: оператор насосних установок, оператор хлораторних установок.


 

1992-2000 – роки перебудови

       Важкими для навчального закладу були роки становлення незалежності України, однак колектив УКК витримав усі труднощі в подоланні фінансової кризи, вистояв у складних соціально-економічних умовах завдяки прогнозуванню, вивченню потреб ринку праці, визначенню перспективних змін на виробництві. Було визначено перелік пріоритетних професій, необхідних для обслуговування сучасного виробництва, розроблено заходи щодо якісної  підготовки робітничих кадрів.

        Відбулися перші випуски з професії: оператор заправних станцій, оператор товарний, продавець непродовольчих товарів, бухгалтер. 

        Учбово-курсовий комбінат у 1991 році було перейменовано в  Учбовий центр житлово-комунального господарства.

2000-2010 – роки підйому

        З покращенням матеріально-технічної бази Учбовий центр розпочав цільове навчання слухачів з напрямів підвищеної небезпеки, необхідних для підприємств, організацій та установ м.Хмельницького і Хмельницької області, а саме: працівник, який обслуговує посудини під тиском, працівник, який виконує роботи на висоті, працівник, який виконує газополум’яні роботи у замкнутих просторах (колодязях) тощо.

        Заключено близько 200 договорів з кращими підприємствами Хмельницької області про надання робочих місць для проходження професійно-практичного навчання. 

        У 2008 році Учбовому центру житлово-комунального господарства Міністерством освіти та науки України присвоєно перший атестаційний рівень.

 

Сьогодення

         Сьогодні Учбовий центр проводить навчання з 15 ліцензованих професій.  Заклад має дозвіл територіального управління Держгірпромнагляду України у Хмельницькій області на навчання посадових осіб та спеціалістів з питань охорони праці.

        Учбовий центр житлово-комунального господарства тісно співпрацює з Хмельницьким обласним та міськрайонними центрами зайнятості, виконуючи замовлення з підготовки кадрів з числа безробітних громадян.

           Проліцензовано нові, необхідні сучасному виробництву, професії: оператор пульта керування, водій навантажувача, апаратник оброблення зерна, машиніст (кочегар) котельні.

 

                                                                                      

 

        На допомогу слухачам викладачами Учбового центру підготовлено ряд методичних рекомендацій та посібників.

        Бібліотечний фонд навчального закладу поновлено новою навчальною літературою, створено електронну бібліотеку.

         В навчальному закладі створено комфортні умови для навчання.