2-й розряд

 

Бере участь у ремонті побутових газових плит, які не обладнані удосконаленими та автоматичними пристроями. Пропарює внутрішні порожнини балонів для скрапленого газу з наступним продуванням інертним газом. Готує шви балонів для підварювання. Бере участь у зварюванні швів на балонах і приварюванні до них башмаків і бобишок. Очищає балони перед фарбуванням, виправляє башмаки балонів. Усуває задирки на ущільнювальних муфтах. Заготовляє присадний дріт для газового зварювання. Встановлює вентилі на балонах і зважує балони. Замінює балони і проводить їх профілактичний ремонт та інструктаж абонентів щодо правил користування газовими приладами. Наносить клеймо.

 

3-й розряд

 

Виконує технічне (плановий ремонт, ревізія) та профілактичне обслуговування побутових газових плит у житлових будинках, кип’ятильників, лабораторних пальників, пальників інфрачервоного випромінювання, газобалонних установок скрапленого газу; сезонне технічне обслуговування лабораторних пальників та пальників інфрачервоного випромінювання. Виконує позаплановий ремонт газового обладнання житлових будинків та комунально-побутових об’єктів: заміну та притирання газового крану; заміну згону ввідного та внутрішнього газопроводу; усунення витоку газу в муфтовому з’єднанні газопроводу; відключення газопостачання житлового будинку; знімання (без виконання зварювальних робіт) та встановлення побутової газової плити; заміну стола, крану чи пальника газової плити та інші види робіт з ремонту газової плити.

Бере участь у технічному обслуговуванні обладнання газорегулювальних пунктів (ГРП), газорегулювальних установок (ГРУ), шафних регулювальних пунктів (ШРП): профілактичне обслуговування шляхом обходу, перевірка технічного стану та регулювання обладнання, ревізія обладнання, пуск та зупинка обладнання. Бере участь у перевірці щільності внутрішнього газопроводу житлових будинків; перевірці щільності газопроводів у сходових клітках шляхом огляду та обмилювання. Бере участь у роботі з демонтажу, монтажу і ремонту обладнання газгольдерної станції та компресорних установок. Готує газгольдери, резервуари газороздавальних станцій і групових установок скрапленого газу до внутрішнього огляду і гідравлічного випробування.

 

4-й розряд

 

Виконує технічне (плановий ремонт, ревізія) та профілактичне обслуговування побутових газових плит на комунально-побутових об’єктах, проточних та ємкісних водонагрівачів, опалювальних котлів та печей, плит ресторанних (без автоматики), калориферів газових, теплогенераторів, автоклавів, ковальських горнів, спецпальників; сезонне технічне обслуговування ємкісних водонагрівачів, опалювальних котлів та печей, котлів варильних, плит ресторанних (без автоматики), калориферів газових.

Виконує позаплановий ремонт газового обладнання житлових будинків та комунально-побутових об’єктів: заміну дільниці внутрішнього газопроводу; переведення внутрішньобудинкового газового обладнання зі скрапленого газу на природний; знімання та встановлення проточного водонагрівача; ремонтні роботи на проточних та ємкісних водонагрівачах, опалювальних котлах. Здійснює встановлення або заміну газових лічильників. Обслуговує, регулює і ремонтує групові балонні установки скрапленого газу, газове обладнання і санітарно-технічне обладнання газорегулювальних пунктів різних типів. Бере участь у виконанні технічного, профілактичного та сезонного обслуговування котельних. Бере участь у перевірці щільності внутрішнього газопроводу житлових будинків; перевірці щільності газопроводів у сходових клітках шляхом огляду та обмилювання.

Виконує пуск газу в газове обладнання житлових будинків, окремі квартири та газопроводи комунально-побутових об’єктів. Ремонтує всі види відцентрових і поршневих насосів та компресорів, обслуговує і ремонтує випарні установки, клапани вентилів балонів і редукторів для скрапленого газу. Виконує монтажні роботи при реконструкції діючих на будівництві та нових газорегулювальних пунктів і станцій. Монтує групові газобалонні установки.

 

5-й розряд

 

Виконує технічне (плановий ремонт, ревізія), профілактичне, сезонне технічне обслуговування котлів варильних, плит ресторанних (з автоматикою) та їх позаплановий ремонт. Бере участь у технічному обслуговуванні обладнання газорегулювальних пунктів усіх видів. Бере участь у виконанні технічного, профілактичного та сезонного обслуговування котельних. Виконує слюсарні роботи з врізання і вирізання на діючих газопроводах. Готує і бере участь у здаванні обладнання, яке підлягає інспекторській перевірці Держнаглядохоронпраці на газгольдерних і газороздавальних станціях. Керує бригадою слюсарів під час виконання демонтажу, монтажу і ремонту обладнання та підземних комунікацій газгольдерних, газороздавальних і газорегулювальних станцій (пунктів).

Проводить пуск газу, обслуговування і ремонт газового обладнання, пневматичної та електричної автоматики котелень житлових будинків, електростанцій, комунально-побутових і промислових підприємств, випробування і налагодження на заданий режим роботи (під час пуску та експлуатації) автоматики котлів, газопальникових пристроїв котелень і регулювальних установок. Налагоджує контрольно-вимірювальні прилади. Здійснює первинне наповнення дворових резервуарних установок скрапленим газом, усунення з них невипаровуваних залишків; готує ці установки до періодичного огляду. Пускає і регулює випарювальні установки. Складає дефектні відомості на ремонт газового обладнання котелень, регулювальних і резервуарних установок.