2 розряд

 

Виконує  ручне дугове, плазмове, газове, автоматичне і  механізоване дугове зварювання простих деталей, вузлів і конструкцій  із вуглецевих сталей першої групи зварюваності,  Ст. 1  – Ст. 4 (кп, пс, сп) 08-25 15 К, 20 К  в нижньому і вертикальному положеннях зварного шва товщиною до 10 мм, встик без скосу кромок, зі скосом кромок суцільним однобічним і двобічними швами; зварювання пластин однакової і різної товщини суцільним і переривчастим одношаровим швом; зварювання кутових з’єднань без скосу і зі скосом кромок.

Виконує ручне кисневе різання бензинокисневими різаками  і газокисневими різаками сталевого легковагового і важкого лому.

Виконує кисневе і плазмове прямолінійне різання простих і середньої складності деталей з вуглецевих сталей першої групи розрізаємості (Ст1-Ст6; 10; 20; 25; 15Г; 10Г2) за розмічанням вручну; на переносних, стаціонарних та плазморізальних машинах.

Готує газові балони до роботи. Обслуговує газову апаратуру відповідно до ДСТУ.

Прихвачує деталі, вироби, конструкції у всіх просторових положеннях.

Готує вироби, вузли та з’єднання під зварювання. Зачищає шви після зварювання.

Забезпечує захист зворотної сторони шва в процесі автоматичного і механізованого зварювання в захисних газах.

Наплавляє прості невідповідальні деталі. Усуває раковини і тріщини в простих деталях, вузлах, відливках.

 

3 розряд

 

Виконує ручне дугове, газове, автоматичне і механізоване дугове зварювання в захисних газах і під шаром флюсу простих деталей і вузлів зі сталей другої групи зварюваності, кольорових металів і сплавів; середньої складності деталей, вузлів, трубопроводів зі сталей першої групи зварюваності.

Виконує кисневе  прямолінійне і криволінійне різання в різних положеннях металів, простих і середньої складності деталей з вуглецевих та низьколегованих сталей першої групи розрізуваності; і другої групи розрізаємості Ст5; СТ5Г (пс, сп) ); 30; 35;); 12Х2Н4А; 20ХН3А; 30Л; 35Л; за розміткою вручну, з використанням газокисневих різаків і різаків для роботи на газах-замінниках;  (пропан, природний газ, МАФ, пари гасу, бензині), на переносних, стаціонарних та плазморізальних  машинах у всіх положеннях.

Виконує ручне дугове, повітряне стругання простих і середньої складності деталей з вуглецевих (до 0,3 С) і низьколегованих сталей (до 10% л.д.), чавуна в різних положеннях.

Наплавляє раковини і тріщини в деталях, вузлах і відливках середньої складності.

Виконує попереднє і супроводжувальне підігрівання під час зварювання деталей з додержанням заданого режиму.

 

4 розряд

 

Виконує ручне дугове, плазмове і газове зварювання середньої складності деталей, вузлів, конструкцій і трубопроводів з конструкційних сталей, чавуну, кольорових металів і сплавів і складних деталей, вузлів, конструкцій і трубопроводів з вуглецевих сталей першої-четвертої групи зварюваності у всіх просторових положеннях зварного шва.

 Виконує ручне, кисневе, плазмове, газове прямолінійне, фігурне різання, різання бензорізальними та газорізальними апаратами на переносних, стаціонарних і плазморізальних машинах, у різних положеннях складних деталей з різних сталей, кольорових металів і сплавів за розміткою. Виконує киснево-флюсове різання деталей з високохромистих і хромистонікелевих сталей і чавуну. 

Виконує автоматичне і механізоване зварювання середньої складності та складних апаратів, вузлів, конструкцій, трубопроводів з різних за хімічним складом сталей, чавуну, кольорових металів і сплавів. Виконує автоматичне зварювання відповідальних, складних будівельних і технологічних конструкцій, які працюють в умовах динамічних навантажень.

Виконує ручне електродугове, повітряне стругання складних і відповідальних деталей з різних сталей, чавуну, кольорових металів і сплавів у різних положеннях. Зварює конструкції з чавуну.

Наплавляє дефекти складних деталей машин, механізмів, конструкцій і відливок під механічне оброблення та пробний тиск. Виконує  гаряче плавлення складних і відповідальних конструкцій.

 

5 розряд

 

Виконує ручне дугове, плазмове та газове зварювання складних і відповідальних апаратів, деталей, вузлів, конструкцій і трубопроводів з різних сталей, чавуну, кольорових металів і сплавів; виконує автоматичне та механізоване зварювання особливо складних і відповідальних апаратів, вузлів, конструкцій і трубопроводів з різних сталей, кольорових металів і сплавів; ручне електродугове повітряне різання особливо складних і відповідальних деталей з різних сталей, чавуну, кольорових металів і сплавів у різних просторових положеннях; виконє зварювання відповідальних конструкцій у блочному виконанні в різних просторових положеннях; виконує зварювання і наплавлення тріщин і раковин у тонкостінних виробах у важкодоступних для зварювання місцях; виконує термооброблення газовим пальником зварних стиків після зварювання; читає креслення особливо складних зварних просторових металоконструкцій.

 

 6 розряд

 

Виконує дугове, плазмове і газове зварювання особливо складних і відповідальних апаратів, деталей, вузлів, конструкцій і трубопроводів з різних сталей, чавуну, кольорових металів і сплавів, які призначені для роботи під динамічними і вібраційними навантаженнями і під високим тиском; виконує дугове і газоелектричне зварювання особливо відповідальних будівельних і технологічних конструкцій, які працюють під динамічними і вібраційними  навантаженнями,  і  конструкцій  особливо  складної конфігурації; виконує автоматичне зварювання особливо відповідальних конструкцій з легованих спеціальних сталей, титанових та інших сплавів на автоматах спеціальної конструкції, багатодугових, багатоелектродних автоматах і автоматах, оснащених телевізійними, фотоелектронними та іншими спеціальними пристроями, автоматичних маніпуляторах (роботах); виконує механізоване зварювання особливо відповідальних апаратів, вузлів, конструкцій, трубопроводів, будівельних і технологічних конструкцій, які працюють під динамічними і вібраційними навантаженнями, при виконанні зварних швів у стельовому положенні і на вертикальній площині; зварює експериментальні конструкції з металів і сплавів з обмеженою зварюваністю, а також з титану і титанових сплавів; зварює особливо відповідальні конструкції в блочному виконанні у всіх просторових положеннях зварного шва.

 

7 розряд

 

Забезпечує підготовку зварювальних матеріалів, устаткування та інструментів згідно із заданим технологічним режимом зварювання; виконує зварювальні роботи з ремонту діючих магістральних газопроводів під тиском до 5,5 МПа методом зварювання герметичної муфти з технологічними кільцями згідно з технологічними картами; зачищає зварний шов від шлаку та крапель металу для проведення дефектоскопічного обстеження; проводить роботи відповідно до  Правил  технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕ) з додержанням норм технічної безпечної експлуатації електроустановок в обсязі вимог за ІV групою з електробезпеки; застосовує способи й прийоми запобігання відмови технологічних систем і виникнення браку.