2-й розряд

 

Обслуговує водогрійні і парові котли з сумарною теплопродуктивністю до 12,6 ГДж/г (до 3 Гкал/г), або обслуговує в котельні окремі водогрійні або парові котли з теплопродуктивністю котла до 21 ГДж/г (до 5 Гкал/г), що працюють на рідкому і газовому паливі або електронагрівні. Здійснює розпалювання, запуск і зупинку котлів, живлення їх водою.

Регулює процес горіння палива. Стежить за контрольно-вимірювальними приладами, за рівнем води в котлі, тиском пари і температурою води, яка подається в опалювальну систему. Обслуговує тепломережні бойлерні установки або станції м’ятої пари, розташовані в зоні обслуговування основних агрегатів з сумарним тепловим навантаженням до 42 ГДж/г (до 10 Гкал/г). Здійснює запуск насосів, двигунів, вентиляторів та інших допоміжних механізмів. Бере участь у ремонті обладнання, яке обслуговує.

 

3-й розряд

 

Обслуговує водогрійні і парові котли з сумарною теплопродуктивністю понад 12,6 до 42 ГДж/г (понад 3 до до Гкал/г) або обслуговує в котельні окремі водогрійні або парові котли з теплопродуктивністю котла понад 21 до 84 ГДж/г (понад 5 до 20 Гкал/г), що працюють на рідкому і газовому паливі, або електронагріванні. Обслуговує тепломережні бойлерні установки або станції м’ятої пари, розташовані в зоні обслуговування основних агрегатів із сумарним тепловим навантаженням понад 42 до 84 ГДж/г (понад 10 до 20 Гкал/г). Здійснює запуск, регулювання і нагляд за роботою економайзерів, повітропідігрівачів, пароперегрівачів і живильних насосів. Забезпечує безперебійну роботу обладнання котельні. Здійснює запуск, зупинку і переключення агрегатів, які обслуговує в схемах теплопроводів. Веде облік тепла, що відпускається споживачам. Бере участь у ремонті обладнання, яке обслуговує.

 

4-й розряд

 

Обслуговує водогрійні і парові котли із сумарною теплопродуктивністю понад 42 до 84 ГДж/г (понад 10 до 20 Гкал/г) або обслуговує в котельні окремі водогрійні або парові котли з теплопродуктивністю котла понад 84 до 273 ГДж/г (понад 20 до 65 Гк/г), що працюють на рідкому і газовому паливі або електронагріванні. Обслуговує тепломережні бойлерні установки або станції м’ятої пари, розташовані в зоні обслуговування основних агрегатів з сумарним тепловим навантаженням понад 84 ГДж/г (понад 20 Гкал/г). Наглядає за допомогою контрольно-вимірювальних приладів за рівнем води в котлах, тиском і температурою пари, води і відхідних газів. Регулює роботу навантаження котлів відповідно до графіків споживання пари. Усуває недоліки р роботі обладнання, запобігає їх виникненню.

5-й розряд

 

Обслуговує водогрійні і парові котли з сумарною теплопродуктивністю понад 84 до 273 ГДж/г (понад 20 до 65 Гкал/г), які працюють на рідкому і газовому паливі чи електронагріванні або обслуговує в котельні окремі водогрійні або парові котли з теплопродуктивністю понад 273 до 546 ГДж/г (понад 65 до 130 Гкал/г), які працюють на рідкому і газовому паливі чи електронагріванні. Переключає живильні лінії, вмикає і вимикає пару з магістралей. Вмикає і вимикає автоматичну апаратуру живлення котлів. Здійснює профілактичний огляд котлів, їх допоміжних механізмів, контрольно-вимірювальних приладів. Бере участь у планово-запобіжному ремонті котлоагрегатів. Приймає котли та їх допоміжні механізми з ремонту і готує їх до роботи.

 

6-й розряд

 

Обслуговує водогрійні і парові котли різних систем з сумарною теплопродуктивністю понад 273 ГДж/г (понад 65 Гкал/г) або обслуговує в котельні окремі водогрійні або парові котли з теплопродуктивністю понад 546 ГДж/г (понад 65 до 130 Гкал/г), які працюють на рідкому і газоволгу паливі чи електронагріванні.